W dzisiejszym wydaniu USA Today (27. lutego) znajdziesz obszerny artykuł pod tytułem „Kiedy Spanie Jest Tylko Snem”, autorstwa Marka R. della Cava. Marco parę tygodni temu zrobił wywiad ze mną i z moją żoną specjalnie do tego artykułu, także ostatnich kilka akapitów dotyczy mojego spania polifazowego. Artykuł kończy się cytatem mojej żony, Erin: „Nie sądzę, bym miała tego spróbować. Naprawdę lubię mój sen.”

Nie widziałem jeszcze drukowanej wersji (kiedy to piszę jest dopiero 3:30) [edycja: właśnie wziąłem egzemplarz], a artykuł powinien pojawić się pojawił się w samym środku pierwszej strony dzisiejszego wydania drukowanego, jak również na stronach USA Today.

USA Today ma prawdopodobnie około 2,2 miliona czytelników, także publika poza internetem jest konkretna, a ja teraz mogę oczywiście zamieścić zdanie „Jak pisano w USA Today” na mojej stronie, moich materiałach promocyjnych (jakich materiałach promocyjnych?), i na mojej bieliźnie. Ale poza czynnikiem „jakie to fajne”, nie spodziewam się wielkiego wzrostu oglądalności z tego powodu; zwłaszcza, że adresu mojej strony nie podano w artykule. Kilka lat temu w New York Times opublikowano moją historię na temat biznesu z grami komputerowymi, wraz ze zdjęciem moim i córki, a wzrost oglądalności był praktycznie zerowy.

Wolę udzielać wywiadów na inne tematy związane z rozwojem osobistym (sens życia, produktywność, samodyscyplina itd.) zamiast na temat snu polifazowego, ale nie zaskakuje mnie że ogólna dziwność snu polifazowego przyciągnęła uwagę dziennikarza.

O ile dobrze pamiętam, autor znalazł mnie poprzez blog – jeśli nie bezpośrednio, to na pewno pośrednio poprzez polecenie. Pamiętam jak parę miesięcy temu powiedziałem żonie, że biorąc pod uwagę wzrost ruchu na tej stronie jest tylko kwestią czasu zanim cały ten ruch w sieci zacznie się rozprzestrzeniać poza nią. Tego samego spodziewam się ogólnie po blogosferze.

USA dziś, jutro świat. 🙂

P.S. Dla tych z Was, którzy trafili na tę stronę poprzez artykuł w USA Today i którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat snu polifazowego, oto wszystkie moje wcześniejsze wpisy na ten temat (pierwszy wpis poniżej wyjaśnia, co pociąga za sobą sen polifazowy):

Śpij dobrze!

Źródło: Polyphasic Sleep in USA Today