Steve Pavlina: rozwój osobisty człowieka rozumnego - po polsku!

Trochę do poczytania o rozwoju osobistym i świadomym życiu. Ze szczególnym uwzględnieniem odkrywania sensu swojego życia i budzenia odwagi by podążać jego drogą. Za darmo.

Przychód Pasywny – Seria

W najbliższych tygodniach będę tworzyć na blogu rozbudowaną serię o tym, jak uzyskiwać przychód pasywny.

Przychód pasywny to pieniądze, które spływają do Ciebie nawet wtedy, gdy nie pracujesz aktywnie – jak tantiemy, przychód z inwestycji i zyski ze zautomatyzowanych systemów biznesowych.

Ja zacząłem uzyskiwać przychód pasywny w latach ’90 tworząc, sprzedając i licencjonując gry komputerowe. Kiedy już te układy biznesowe i systemy zostały poustawiane, ja dalej rok po roku zarabiałem na tym pieniądze.

Podejście to szybko stało się nawykiem. Konsekwentnie – większość pieniędzy, jakie w życiu zarobiłem pochodziła z pasywnych lub częściowo pasywnych źródeł dochodu, a nie z pensji, wynagrodzeń, stawek godzinowych.

Wiele lat zajęło mi odkrycie jak w ten sposób zarabiać na życie, a po drodze zbankrutowałem, ale ostatecznie nauczyłem się tego, czego potrzebowałem się nauczyć. To działa, a ja zdecydowanie doceniam płynące z tego korzyści.

Prawda jest taka, że dziś zarabiać pasywnie jest o wiele, wiele łatwiej niż wtedy, kiedy ja stawiałem pierwsze kroki na tej ścieżce. Istnieją tak absurdalne możliwości, zwłaszcza w internecie, że jeżeli jesteś przynajmniej na wpół inteligentny, to z pewnością jesteś w stanie to zrobić. Teraz są takie sposoby na zarabianie pieniędzy w sieci, do których nie potrzebujesz nawet mieć własnej strony internetowej ani nie potrzebujesz dużych pieniędzy żeby zacząć zarabiać pasywnie.

Zarabianie pasywne nie jest trudne. Część mówiąca jak to robić – rzeczywiste wykonywanie tych czynności – jest dość prosta i bezpośrednia.

Trudną częścią jest ułożenie sobie tego w głowie, wyrzucenie masy fałszywego warunkowania, utrzymanie konstruktywnego nastawienia i darcie na strzępy nielogicznych obaw. Wyzwanie polega na własnym rozwoju… by stać się osobą, która nie blokuje się przed tym.

Zamiast pisać swoje klasyczne Steve’owe mega-wpisy zamierzam podzielić tę serię na częstsze, łatwe do ugryzienia kąski, tak więc możesz spodziewać się znacznie krótszych wpisów rozrzuconych na przestrzeni wielu tygodni. Myślę, że to właściwe podejście do tego tematu. Nie chcę masy odpowiedzi typu „świetny artykuł” od ludzi, którzy szukają tylko jeszcze więcej informacyjnego bełkotu. Pod koniec roku chcę widzieć odpowiedzi takie, jak na przykład: „Dzięki Twojej serii zarabiam teraz X dolarów miesięcznie w przychodzie pasywnym.”

Najpierw podzielę się pewnymi ideami które pomogą Ci zrozumieć na czym polega właściwe nastawienie do uzyskiwania przychodu pasywnego. Wiele osób ma w swoich głowach masę bzdurnych przekonań jeśli chodzi o zarabianie, a ja chcę niektóre z nich zmiażdżyć (przekonania, nie głowy), tak, żeby później nie wchodziły nam w drogę. Ta część może być bardziej podszyta emocjami niż logiczna, ale prawda jest taka, że motywacja do uzyskiwania jakiegokolwiek rodzaju przychodu opiera się głównie na podłożu emocjonalnym – i musimy się do tego odnieść. Nie ma logicznego nakazu uzyskiwania przychodu; może się wydawać, że jest to niezbędne do przetrwania, ale nasz gatunek najwyraźniej dawał sobie radę bez tego przez większą część swojego istnienia.

Później podzielę się ogromną ilością konkretnych informacji o tym, jak się do tego zabrać. Niektóre z tych wpisów będą dość ogólne, tak, że można je będzie zastosować do wszystkich metod zarabiania pasywnego. Ale dam Ci też bardziej szczegółowe informacje na temat sposobów zarabiania pasywnego które znam najlepiej, z których większość mieścić się będzie na obszarze królestwa internetu.

Nie potrafię nauczyć Cię inwestowania w nieruchomości czy na giełdzie, ani nie potrafię nauczyć cię tworzenia blogów cieszących się takim powodzeniem jak mój. Ale mimo to mogę nauczyć Cię jak tworzyć własne strumienie przychodu pasywnego, najpierw ogólnie a potem szczegółowo przedstawiając metody, jakie sam zastosowałem.

Mogę też zrobić parę wywiadów ze znajomymi i/lub partnerami biznesowymi którzy również stworzyli znaczne strumienie przychodu pasywnego tak, byś mógł mieć na to wszystko szersze spojrzenie.

Na koniec przeprowadzę Cię krok po kroku przez proces tworzenia strumienia przychodu pasywnego zupełnie od zera. Właśnie na tym etapie chciałbym zaprosić Cię do podążania razem ze mną i rzeczywistego robienia tego samego. Tak więc rzeczywiście zbuduję sobie nowy strumień przychodu pasywnego, tworząc na przykład i wypuszczając nowy produkt czy usługę, i będę na bieżąco pisał o każdym kroku. W tym samym czasie będę zachęcał Cię i wspierał w tworzeniu źródła przychodu pasywnego również dla Ciebie, tak więc jeżeli chcesz stworzyć coś podobnego, to możesz właściwie powtarzać moje kroki i po prostu po kolei robić to samo.

Postaram się jak potrafię by kroki te były łatwe do powtórzenia, tak, że będziesz w stanie stworzyć strumień przychodu bez wydawania dużych pieniędzy, i zrobię to w taki sposób, że nie będziesz nawet potrzebował do tego strony internetowej.. Moja storna daje mi oczywiście poważną przewagę marketingową, tak więc podzielę się też wiedzą na temat aspektu marketingu w przypadku tworzenia czegoś od zera. Chcę zrobić to w taki sposób, żeby nawet uczeń liceum pracujący w wolnym czasie w domu był w stanie przejść ze mną ten proces.

Zamierzam też utrzymywać na tym etapie naprawdę umiarkowane tempo, także będziesz mógł podążać za mną na żywo bez potrzeby pracowania na pełny etat by móc nadążyć..

Jeżeli chcesz przeczytać tę serię ze względu na wiedzę czy dla rozrywki, to w porządku. Ale ja naprawdę nie piszę tej serii dla zwyczajnego amatora czy marzyciela. Robię to dla tych, którzy naprawdę chcą teraz wyruszyć tą ścieżką. Będziemy zatem robić to wszystko z wolna i powolna by zbudować sobie solidne podstawy. Nie zamierzam po prostu rzucić Ci masy informacji i mieć nadzieję, że zrobisz z tego jakiś użytek.

Jeżeli po prostu przejdziesz ze mną wszystkie kroki, włączając w to przyjęcie odpowiedniego nastawienia, to w tym roku stworzysz dla siebie przynajmniej jeden strumień przychodu pasywnego. Ta seria skupiać się będzie na udzieleniu Ci pomocy w uzyskaniu tego konkretnego rezultatu. Jeżeli jest to rezultat, który Ty chcesz osiągnąć, to jedziemy na tym samym wózku.

Będę niewątpliwie wplatać do tej serii lekcje rozwoju osobistego, gdyż przychód pasywny łączy się z osobistym wzrostem na niesamowite sposoby, zwłaszcza w odniesieniu do ustanawiania i osiągania celów, samodyscypliny i przezwyciężania ograniczających przekonań.

Logicznie rzecz biorąc cel ten jest do osiągnięcia. To nie jest tak, jakbyśmy próbowali wykombinować, jak prowadzić wydobycie na asteroidach. Ludzie wymyślili sposoby na uzyskiwanie pasywnego przychodu tysiące lat temu. Na pewno z całą dodatkową wiedzą i źródłami, jakie są dziś dostępne, Ty też jesteś w stanie to zrobić.

W tym momencie nie oczekuję byś zobowiązywał się do czegokolwiek. Mam po prostu nadzieję, że będziesz dość ciekawski, by pozostać z tą serią przez tydzień czy dwa. Wtedy zdecyduj, czy jest to część życia, jaką jesteś gotów ulepszyć.

Na koniec, jeżeli masz znajomych czy członków rodziny którzy według Ciebie mogliby skorzystać na przeczytaniu tej serii, to prześlij im ten wpis by mogli pójść razem z nami.

Źródło: Passive Income Series

1 Comment

  1. Trudno było znaleźć ten post w google, strona ciekawa, zasługuje na większy ruch. SEO w 2015 stało się bardzo trudne, jest coś co ci się napewno przyda, poszukaj sobie w google – niezbędnik dla każdego webmastera

Dodaj komentarz